FAQ

Veel gestelde vragen

Klik op één van de vragen voor een antwoord. Staat jouw vraag er niet bij? Neem dan gerust contact met ons op.

Hoe kan ik lid worden?
 • Maak een afspraak voor een introductie of schrijf je direct in. Als introducé(e) (vanaf 16) jaar kun je twee maal een proefles volgen met een .22 kogelgeweer. Bij introductie is het inschrijven in het introducé(e) register en tonen van geldige legitimatie verplicht.
 • Daarna kan je besluiten lid van S.V.de Treffers te worden.
 • Lever een aanvraag formulier Verklaring Omtrent Gedrag in bij Stadhuis of Gemeentehuis. Het aanvraagformulier hiervoor kan je downloaden via www.justitie.nl of onze website (Verklaring Omtrent Gedrag Natuurlijke Personen) en laten invullen door de secretaris van S.V. de Treffers. Na 7 werkdagen wordt de Verklaring Omtrent Gedrag naar je huis adres gestuurd.
 • Na inlevering van de Verklaring Omtrent Gedrag bij de secretaris van S.V. de Treffers kan een inschrijfformulier worden ingevuld, waarbij het aspirant-lid zich akkoord verklaart met de statuten en huishoudelijk reglement (zie website). Er geldt een ballotagetijd van zes (6) maanden. Tevens wordt een Eigen Verklaring ingevuld.
 • Ter aanvulling worden een kopie legitimatie en twee pasfoto´s gevraagd.
 • Na het voldoen van de contributie, afdracht KNSA en entreegeld wordt een KNSA licentie aangevraagd. Na ontvangst van de KNSA licentie wordt het aspirant-lid uitgenodigd voor instructie.
 • Door de aanvraag voor instructie word je gekoppeld aan een instructeur, waarmee je afspraken kunt maken over tijden en data. Het is zeer gewenst dat je een eventuele verhindering meldt aan jouw instructeur.

De Verklaring Omtrent Gedrag is niet van toepassing op jeugdluchtschutters tot 16 jaar. Bij het overschakelen van schieten met luchtwapens naar schieten met vuurwapens of het bereiken van de 16 jarige leeftijd wordt alsnog een Verklaring Omtrent Gedrag gevraagd.

Ik ben zwanger, kan ik blijven schieten?

Het wordt zwaar afgeraden tijdens een zwangerschap te schieten. De harde geluiden zijn slecht voor de toekomstige baby en kunnen schadelijk zijn Daarnaast zijn loodstoffen en andere stoffen die tijdens het schieten vrij komen ook niet goed voor de gezondheid.

Kan ik eenmalig komen schieten?

De vereniging is niet toegankelijk voor eenmalig schieten. Hiervoor kunt u terecht bij verschillende schietsportcentra.

Kan ik munitie kopen en/of bewaren?

U kunt op onze vereniging munitie kopen en bewaren.

Tijdens de instructieperiode en in het eerste jaar van uw lidmaatschap kunt u niet beschikken over een eigen vuurwapen. Dit betekent dat u dus ook de munitie (of onderdelen daarvan) niet in huis mag hebben. Neem daarom geen munitie mee naar huis, maar laat deze achter bij onze vereniging waar wij ze voor u bewaren. Je mag uitsluitend munitie mee naar huis nemen indien u voor deze munitie een verlof heeft.

Indien je een verlofhouder bent mag er op 1 woonadres niet meer dan 10.000 patronen worden bewaard, ongeacht het aantal verlofhouders, wapens of kalibers. Je mag niet meer dan 2000 patronen tegelijk vervoeren.

Krijg ik ook instructie?

Veiligheid staat voorop, zeker bij schieten met (vuur)wapens. Daarom krijg je eerst een aantal weken instructie. Je leert de techniek van het schieten, maar vooral ook hoe je veilig schiet, zonder jezelf en je medeschutters in gevaar te brengen.

Je krijgt in het begin instructie met klein kaliber geweer, pistool en revolver.

Als je het punt hebt bereikt om zelfstandig te kunnen schieten kun je na het behalen van het examen toestemming krijgen om zelfstandig (vrij) te schieten. Hoeveel lessen je nodig hebt verschilt per persoon, afhankelijk van ervaring en aanleg. Gemiddeld duurt dit 2 maanden (6 tot 8 lessen).

Met welke wapens kan ik schieten?

Leden die geen Verlof tot het voorhanden hebben van (schiet) wapens hebben de mogelijkheid om met de verenigingswapens te schieten.

Deze wapens mogen alleen worden gebruikt nadat men lid is geworden van onze vereniging en de basiscursus heeft afgerond en is geslaagd.

De vereniging bezit voldoende klein en groot kaliber wapens voor hen die (nog) niet over een eigen wapen beschikken. Voor gebruik van verenigingswapens wordt een kleine vergoeding van 1 euro in rekening gebracht. Dit dient men vooraf te betalen.

Tot welk kaliber kan ik bij jullie schieten?

De bij S.V. de Treffers toegestane kalibers zijn:

 • .22 lr
 • .32 Auto (7.65mm)
 • .32 S&W Long
 • 9mm Para (9mm Luger / 9×19)
 • 9×21
 • 9mm Short (.380 Auto)
 • .38 Special
 • .38 Auto
 • .357 Magnum
 • 10mm Auto
 • .40 S&W
 • .41 / 41sp
 • .45 ACP
 • .44 Magnum / 44sp
 • .30 M1
 • Alle zwart-kruitkalibers
 • Alle luchtkalibers
Waar staat KNSA voor en wat is het?

SvTreffers is aangesloten bij de KNSA “Koninklijke Nederlandse Schietsport Associatie”.

De KNSA is de instantie die in Nederland het klimaat schept en onderhoudt, waarin de schietsport kan gedijen. Daarbij staan voor de KNSA de belangen van zowel de recreatieve als wedstrijdschutter voorop. De KNSA ontstond aan het einde van de jaren zestig toen de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Scherpschutters, de schietvereniging De Vrijheid en de Nederlandse Luchtbuksfederatie samen gingen. De KNSA telt inmiddels circa 750 aangesloten verenigingen met bijna 40.000 sportschutters.

www.knsa.nl

Wanneer kan ik een wapenverlof aanvragen?

Wanneer u de 18 jarige leeftijd hebt bereikt, is het toegestaan om gebruik te maken van vuurwapens. Om in aanmerking te komen voor een wapenverlof moet u aan de volgende voorwaarden voldoen:

 • U moet minimaal 1 jaar onafgebroken lid te zijn van een erkende en in Nederland gevestigde schietvereniging.(aansluitende lidmaatschappen tellen mee).
 • U dient in de 12 maanden voorafgaande aan de aanvraag minimaal 18 schietbeurten te hebben gemaakt.
 • Het bestuur moet een verklaring tekenen waarin duidelijk gemaakt wordt dat u veilig met het aangevraagde soort wapen kunt omgaan.
 • U dient in het bezit te zijn van een geldige KNSA licentie
 • U dient het wapen te kunnen aanwenden voor een KNSA discipline op uw eigen vereniging, of ergens anders in het verband van uw vereniging.

Met het volledig ingevulde en getekende WM3 formulier kunt u naar de afdeling Korpschef Taken op het politiebureau van uw regio. Alvorens een verlof tot voorhanden hebben toe te kennen, zullen zij een screening uitvoeren en bij u thuis komen kijken naar de wijze waarop u het wapen en de munitie gaat opbergen. Indien dit alles akkoord is, wordt de aanvraag omgezet in een verlof. De kosten hiervoor bedragen € 65, – . Het bedrag voor het verlengen van een verlof bedraagt € 10, -. Het bedrag is een vast bedrag, ongeacht het aantal wapens dat op het verlof vermeld staat.

Gedurende 1 jaar na afgifte van dit eerste verlof mogen er alleen wapens worden aangeschaft worden in de categorie Olympische Discipline.

In het tweede verlofjaar mogen alle wapens worden aangeschaft, behalve .45 en semiautomatische wapens.

In het derde verlofjaar mogen alle wapens worden aangeschaft.

Wat is groot en wat is klein kaliber?

Klein Kaliber:

Onder klein kaliber wapens verstaan we wapens met het kaliber .22. Deze wapens zijn bij de vereniging aanwezig in zowel pistool, geweer en revolver.

Groot Kaliber:

Onder groot kaliber verstaan we alle kalibers munitie groter dan .22 zoals 9mm, .45 357 magnum 44 magnum enz. Deze wapens zijn bij de vereniging aanwezig in zowel pistool geweer als revolver.

Wat is schietsport?

Schietsport is, misschien in tegenstelling tot wat de meeste mensen denken, een sport van rust en concentratievermogen. Je probeert een zo goed mogelijk resultaat te halen en dat lukt je absoluut niet met machogedrag en grootheidswaanzin. Op de schietbanen gelden zeer strenge veiligheidseisen, een vuurwapen alleen is niet gevaarlijk, echter een vuurwapen in de handen van een persoon wel!

Om schietsport te kunnen uitoefenen moet je lid zijn van een schietsportvereniging. Bij onze vereniging schieten we met luchtdrukwapens en vuurwapens. Wij hebben voor iedere discipline een aantal van deze wapens die vrij gebruikt kunnen worden door onze leden. Voor vuurwapens geldt echter een minimum leeftijd van 16 jaar.

Schietsport beoefen je dus hoofdzakelijk in verenigingsverband. Hierdoor heb je altijd te maken met andere leden zoals een verenigingsbestuur, baancommandanten enz. Leden met wie je het heel gezellig kunt hebben. Schietsport is een levendige sport met veel mogelijkheden en diverse disciplines.

Welke disciplines schieten jullie?

Op onze vereniging worden op de 9 schietbanen die er tot beschikking zijn verschillende disciplines geschoten:

 • Lucht Pistool
 • Lucht Geweer
 • Klein Kaliber Pistool
 • Klein Kaliber Revolver
 • Klein Kaliber Geweer
 • Groot Kaliber Pistool
 • Groot Kaliber Revolver
 • Groot Kaliber Geweer
 • Historische Wapens
 • Action shooting (parcoursschieten op stalen platen in zo’n snel mogelijke tijd)

Ontdek onze vereniging

Klik op een afbeelding voor een groter formaat.

Introductieles aanvragen

Maak kennis met de schietsport

Twijfel je of de schietsport iets voor jou is of wil je kennismaken met onze vereniging? Plan online een introductieles in en wij nemen zo snel mogelijk contact met je op voor meer informatie.
Contact

Op dit moment kunnen we je niet te woord staan, stuur ons gerust een berichtje.